Teknosa Personel maaş ve primleri 2019 NE KADAR?

teknosa personel maaşları

Türkiye’nin en büyük teknoloji şirketleri arasında bulunan Teknosa 2000 yılında  Hacı Ömer Sabancı Holding Anonim Şirketi adı altında kurulmuştur. 2012 yılında ise 81 ilde mağaza açmıştır. Ayrıca online satış üzerine de odaklanmış teknoloji marketidir. TV, ses , görüntü sistemleri, cep telefonları, bilgisayar, hobi, oyun vb teknolojik alanda binlerce ürün satmaktadır.

Sektörde oyun kurucu pozisyonunda olan Teknosa ;

2019 yılında mağaza sayısı 68 ilde 202’dir. Çalışan sayısı ise 2500 üzerinde olduğu bilinmektedir. Kuruluşundan itibaren aldığı 200 den fazla plaket ve başarı ödülü Teknosa zincir marketler hakkında başarılarını temsil etmektedir. Son dönemde çıkardığı Teknosacell hizmeti ile sektörün lideri olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Teknosa Çalışma Şartları

Teknosa Mağazaları personelleri günde 8,5 saat çalışmaktadır, bunun haricinde yemek ve dinlenme molası bulunmaktadır. Haftada 1 gün izin bulunmaktadır. Zaman zaman fazla mesai yapan personellere denkleştirme yapılarak mesai ücreti ödenmemesi sağlanır. Tabi bu durum her şubede değişiklik gösterebilir.

Açılış ve kapanış olarak 2 vardiyalı sistem vardır. Sabahçı ekip genelde 08:00-17:30 akşamcı ekip ise 13:00-22:00 olarak çalışır. Firma resmi tatillerde de açıktır. Bu tatil günlerinde çalışan personeller 1 günlük ücreti mesai olarak kazanır. Yani 2 günlük çalışma ücreti alır. Teknosa turuncu indirim günlerinde ekstra mesai yapılma durumu olabiliyor.

Teknosada Kariyer Adımları, Yükselme Olanakları Nelerdir?

Teknosa iş başvurusunda genellikle üniversite mezunlarını işe alır. Firma genellikle eleman ihtiyacını mevcut çalışanlar ile doldurmaya çalışır. Bu sebeple eleman açıkları için firma içi başvurular desteklenir. Mevcut bir çalışanın başvuru yapması durumunda performansına bağlı olarak yapılan değerlendirmeler göz önüne alınır.

Mağaza Yöneticisi ve Bölge Müdürü pozisyonları için değerlendirme merkezine bağlı olarak terfiler gerçekleştirilir. Değerlendirme merkezi adayların pozitif ve negatif değerlendirmesini yapar, güçlü ve zayıf noktalarını belirler. İlk değerlendirmesi olumlu geçen adaylar 3 aylık “Yönetici Yetiştirme Programı” na dahil edilir.

Merak ettiğiniz başka konular var ise Teknosa iletişim yada iletişim kısmından kısmından bize iletebilirsiniz.

TEKNOSA PERSONEL ÜCRETLERİ

Teknosa personelleri asgari ücret ile çalışmaktadır. Yapılan son zamlardan sonra asgari ücret 2020 TL olmuştur. Bu sebeple Teknosa personel ücretleri 2020 TL’dir. Teknosa satış danışmanı maaşı 2020 TL’dir. Personellerin net maaş hesaplaması şöyledir;

  • TEKNOSA bölge müdürü maaşları 4.300 TL-5.200 TL
  • TEKNOSA mağaza müdürü maaşları 2.800 TL-3.200 TL
  • TEKNOSA mağaza sorumlusu maaşları 3.000 TL-3.200 TL
  • TEKNOSA mağaza müdürü yardımcısı maaşları 2.500 TL-2.700 TL

Teknosa Prim Ve Yemek Ücretleri

Teknosa birçok perakende firmada olduğu gibi kişisel prim sistemi ile çalışılmaktadır. Bu sistem sayesinde personeller daha motive ve istekli bir şekilde satış odaklı çalışmaktadır.

Teknosa Prim ücretleri ise mağazalar arası farklılık gösterebilmektedir. Kişi başı yapılan aylık satışın belli oranda personele prim olarak verilmesidir.

teknosa personel maaşları ve yemek ücreti sodexo ile yapılmaktadır

Teknosa yemek ücretleri sodexo yemek kartı ile verilmektedir. Günlük 15 TL olarak aylık ortalama 400-450 TL olarak ödenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir