Özel Güvenlik Maaşı 2019 Ne Kadar?

Özel Güvenlik personeli maaşları ne kadar
Özel Güvenlik personeli maaşları ne kadar?

Genellikle özel kurumlarda ve bankalarda gördüğümüz özel güvenlik personeli çalışma alanları bir hayli fazladır.Banka, Kamu kurumları, Hastaneler, Okullar, Şirketler gibi yerlerde çalışmaktadırlar.Bu alanlarda güvenliği sağlamak için özel olarak eğitilirler.Peki Özel Güvenlik 2019 Maaşı ne kadar?

Özel Güvenlik personeli silahlı ve silahsız olarak ikiye ayrılır.Bu sebep ile aldıkları eğitim ve maaşları değişiklik göstermektedir.Silahlı özel güvenlik personellerinin maaşı silahsız özel güvenliklerine göre daha yüksektir.

Özel Güvenlik Nasıl Olunur?

Silahsız Özel Güvenlik personeli adayları için 18 yaşını doldurmuş olmak.Silahlı ÖzelGüvenlik adayları ise 21 yaşını doldurmuş olması gerekir.Güvenlik görevlisi adayları illerinde bulunan yetkili firmalardan eğitim alarak özelgüvenlik sertifikası alması gerekmektedir.Eğitimlerini başarı ile tamamlayıp sertifikasını alan adaylar Emniyet Genel Müdürlüğünün düzenlediği ÖGG sınavına girip başarılı olmak zorundadır.

Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sınavında geçebilmek için 60 puan barajı geçilmelidir.İlk sınavda barajı geçemeyen adaylar daha sonraki 4 sınava kadar harç yatırmak sureti ile girebilir.

Özel Güvenlik Personeli Eğitimleri Nasıl olur?

Silahlı temel eğitim süresi 120 saattir. 15 gün temel dersler + 3 gün silah dersi ( 2 gün teorik eğitim ve 1 gün poligonda 25 mermi atış eğitimi) olmak üzere toplam 18 iş günüdür.

Silahsız temel eğitim alanlar 100 saattir. (15 gün) Eğitimlere katılmak mecburidir. Mazeretsiz %10 (100 saatin 10 saati), mazeretli %30 (100 saatin 10 saati) devamsızlık hakkınız mevcuttur.

Özel Güvenlik Personeli Maaşları Ne Kadar?

Özel Güvenlik Görevlilerinin maaşı silahlı ve silahsız personellerde değişiklik göstermektedir.Yapılan son zamlardan sonra Güvenlik maaşları şöyledir;

 • Özel güvenlik banka maaşları 3 bin 150 TL
 • Özel güvenlik belediye maaşları 2 bin 950 TL
 • Kadrolu özel güvenlik görevlisi maaşları 3 bin 100 TL
 • 3. Havaalanı özel güvenlik görevlisi maaşı 2 bin 550 TL
 • Devlet Hastanesi özel güvenlik görevlisi maaşı 3 bin 100 TL

Özel Güvenlik Maaşı 2019 Ne Kadar?” için bir yorum

 • 07/10/2019 tarihinde, saat 15:53
  Permalink

  Hastanede surekli isci guvenligim iskur ile alinan bu rakamlar firmalara göre değişir

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: