Garanti Personelleri ve Müdür Maaşları?

Son zamanlarda en fazla istihdam sağlayan kurumların başında bankalar gelmektedir. Bankalar her yıl binlerce kişiyi çeşitli elemelere tabi tutarak iş sahibi yapmaktadırlar. İnsanların aklına ülkemizin en fazla kazanan kurumları olan bankaların personeline ne kadar maaş verildiğini merak etmektedir. Bu merak kimisi için iş başvurusu yapıp yapmamak adına olan bir merak, kimisi için sadece bu personelin çalışmasının hakkını alıp almadığının merakının giderilmesi üzerinedir.

Garanti Bankası

Bu özel bir banka olan Garanti personelleri maaşları ne kadardır? Bu soruya cevap vermeden önce farklı merak edilen birkaç soruya yanıt vermekte fayda vardır.

Banka Çalışanı Olmak Zor Mu?

Ülkemizde mesai mefhumunun en zor olduğu meslekler arasında Polislik, Askeri personel, sağlık sektörü çalışanı olmak ile birlikte banka personeli de gelmektedir. Bankacılık sektörü tamamen para ile alakalı bir kurum olması sebebi ile gerek işlemleri gerek ise denetimleri oldukça üst düzeyde yapılmaktadır. Bankalar saat 18:00 itibari ile kapansa da gün boyu işlemlerinin yapılabilmesi için bazı banka personelinin çalıştığı bilinmektedir. Bu mesai bitiminden bazen 2 bazen 3 saat daha fazla sürdüğü görülmektedir. Küçük bir finansal açığın sebebinin aranması ve bulunması oldukça fazla zaman alabilmektedir.

Banka Hangi Alanlarda Personel Çalıştırmaktadır?

Banka birçok alanda personel çalıştırmaktadır. Bunları sayacak olur isek müdür, müdür yardımcısı, bireysel kredi danışmanı, kobi danışmanı, gişe memurları, şoför, teknisyen ve temizlik personeli olarak sayılabilir. Tüm bu çalışanların çalışma saatleri ve aldıkları maaşlar birbirlerinden farklıdır. Bankalarda prim usulü ile ödüllendirilmede yapılmaktadır.

Personel Maaşları

Bankada en fazla maaş alan çalışan müdür mertebesinde bulunan kişidir. Çalıştığı yer ve sağladığı kredi ile orantılı olarak 5000 TL ile 15000 TL arasında bir aylık geliri bulunmaktadır. Bunun dışında en yüksek maaş müdür yardımcıları tarafından alınmaktadır. Bu kişilerinde bireysel iş güdüleri, performansları değerlendirilerek 4000 ile 10000 TL arasında bir gelirlerinin olduğu bilinmektedir.

Bunların dışında en fazla kazancı bireysel kredileri sağlayan banka çalışanları almaktadır. Performanslarına göre değişim göstermektedir. Gişe memurları sabit bir gelir ile çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir