FLO PERSONEL VE YÖNETİCİ MAAŞLARI 2019

Flo 1955 yılında Ahmet Ziylan tarafından Gaziantep de kurulmuştur. Ülkemizin ayakkabı sektöründe önemli bir payı elinde bulunduran bu başarılı firma, yurt içinde 500, yurtdışında ise 80 mağaza ile hizmet vermektedir. Ziylan firması yılda yaklaşık 55 milyon çift ayakkabı satışı yapmaktadır. Toplam 580 mağaza ile önemli derecede istihdam sağlamaktadır. Ziylan şirketi ayrıca çok yönlü pazarlama stratejisi uygulayarak Flo, Polaris ve İn Street adı altında 3 farklı mağazadan kendi üretimleri olan ayakkabıların satışını yapmaktadır.

Flo da çalışmak isteyen ve kariyer yapmak isteyen birçok vatandaşın sorduğu; flo maaşları ne kadar?, flo iş ilanları, flo çalışma şartları nelerdir? gibi sorulara gelin beraber bakalım.

FLO Çalışma Şartları

Flo personelleri günde 8 saat çalışmaktadır, bunun haricinde yemek, dinlenme, sigara molası bulunmaktadır. Haftada 1 gün izin bulunmaktadır. Zaman zaman fazla mesai yapan personellere denkleştirme yapılarak mesai ücreti ödenmemesi sağlanır. Tabi bu durum her şubede değişiklik gösterebilir.

Fazla mesai ödemeleri yapılacağı zaman normal çalışma ücretinin 2 katı olarak ödeme yapılmaktadır. Yani saatlik ücreti 10 tl olan personel mesai yaptığı zaman saat başı 20 tl kazanmaktadır.

FLO Kariyer Adımları, Yükselme Olanakları Nelerdir?

Flo ayakkabı iş alımı yaparken şu kriterlere dikkat etmektedir;

Perakende sektöründe satış danışmanlığı tecrübesi kazanmak isteyen,

İş disiplinine sahip,

Müşteri odaklı düşünen,

Analitik düşünme yeteneğine sahip,

Genç, dinamik, güleryüzlü, esnek çalışma saatlerine ve yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek

FLO’da Kariyer Yapmak

Flo’da kariyer hedefi olan adaylar şu yolları takip etmelidir;

Görüşme öncesi pozisyonun gereklilikleri doğrultusunda online genel yetenek sınavı ve kişilik envanterleri uygulamalarında başarılı olmak. 

Görüşme sonrası uygun olan adaylar yine pozisyonun gereklilikleri doğrultusunda teknik değerlendirme ve yetkinlik analizine de alınabilir. 

Süreç pozisyonun bağlı bulunduğu yöneticinin değerlendirmesi ile devam eder ve referans kontrolü ile son bulur. Tüm süreçleri olumlu değerlendirilen adaylara iş teklifi yapılır.

FLO PERSONEL ÜCRETLERİ

Flo personelleri asgari ücret ile çalışmaya başlamaktadır. Yapılan son zamlardan sonra asgari ücret 2020 TL olmuştur. Bu sebeple Flo personel ücretleri 2020 TL’dir. Flo satış danışmanı maaşı 2020 TL’dir.Ayrıca kıdemi ne olursa olsun personellerin maaşı deneyimine göre değişebilmektedir. Personellerin net maaş hesaplaması şöyledir;

  • FLO satış danışmanı maaşları 2020 TL
  • FLO kasiyer maaşları 2020 TL – 2500 TL
  • FLO  yönetici maaşları 2.000 TL – 4.000 TL
  • FLO  mağaza müdür maaşları 3.000 TL – 6.000 TL

FLO Prim Ve Yemek Ücretleri

Flo mağazası primleri havuz sistemine dayanmaktadır. Bu sistem sayesinde personeller daha motive ve istekli bir şekilde satış odaklı çalışmaktadır. Bu sistem de mağazanın aylık cirosu üzerinden çalışanları pay verilir.

Flo Prim ücretleri ise mağazalar arası farklılık gösterebilmektedir. Mağaza ne kadar satış yaparsa prim ücreti doğru orantılı olarak artar. Ortalama bir flo personeli aylık 200 – 600 TL pri almaktadır.

Flo yemek ücretleri multinet yemek kartı ile verilmektedir. Günlük 15 TL olarak aylık ortalama 400-450 TL olarak ödenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir