2018-2019 Uzman Erbaş Net Maaşları Ne Kadar?

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev alan, ülkenin refahı için gece gündüz demeden çalışan uzman çavuş/erbaş aylıkları her yıl merak edilen söz konusu olmuştur.

Milli Savunma Bakanlığı Bünyesinde görevlendirilmek üzere alım yapacağı açıklandı. Başvurmak isteyen personellerin aklında ki sorulardan bir tanesi de “2019 uzman maaşı ne kadar?” sorusu var.

Uzman Erbaş Nedir Kimdir?

TSK binlerce senelik yüce, şanlı bir nesile sahiptir. Tüm dünyanın profesyonel silahlı güçlerinden biridir. Disiplin ve kararlı bir şekilde faaliyetlerini sürdürürler. Türk Silahlı Kuvvetlerinde hiyerarşi, disiplin ve buyruk kumanda beraberinde bulunmaktadır. Her bir personel ayrı ayrı sınıflandırılır ve rütbe yani bir makam mevki sahibidir. Kendi içlerinde uzman erbaşlarda üst düzey bir sınıftır. Uzman Erbaş Kimdir, Uzman Erbaş Nedir? , Uzman erbaş ne demek gibi bir çok soruların yanıtı netmaaslar.com‘da bulunmaktadır.

Uzman erbaş maaşlarından önemli diğer bir yanı ise sivil hayatıdır. Sivil Hayatında aldığı uzman eğitim yaptığı mesleğe göre uzman erbaş iken kendine bir harita gösterebilir. Tamamen Sivil hayatla Askeriye arasında farklı bir bağ kurabilirseniz örneğin: Meslek, Eğitim vs uzman erbaş eğitiminde ve uzman erbaş mesleğinde rahat edersiniz.

2019 Güncel Uzman Erbaş Maaşları

Tam olarak Uzman Erbaşların Net Bir Brütü yoktur. Uzman Erbaş Maaşı 2 bin 500 TL ile 5 bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Uzman erbaşların görev yaptığı bölge tehlikeli ve kırsal bir bölgeyse maaşı bir fazla yüksek oluyor. Şartların zorlaştığı ve görev yapan operasyonların fazla olduğu bir bölgede çalışan uzman erbaşın maaşı 5 bin TL’yi bulmakta. Bir konuyu da belirtmek isterim ki Uzman erbaş evliyse, çocuk sahibiyse, derecesi ve hizmet yılı fazlaysa yüksek bir net maaş alabilir.

Uzman Erbaş Çalışma Saatleri Nedir?

Uzman erbaş olarak göreve başlayan ilk kişilerin görev müddetleri çalıştıkları bölgeye göre farklılık gösterebilir. Ancak uzman erbaşların çalışma saatleri standart 08.00 – 17.00 arasındadır. Çalışma saatini bitiren personeller görev yerlerinden ayrılabilir ve hanelerine dönebilir. Mevzuat dahilinde geceleri kışlada kalmayı kabul eden Uzman erbaşlar ancak üstlerinin desturuyla görev yerinden ayrılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir