RAMAZAN DAVULCUSU MAAŞI 2019

Ramazan Davulcusu ramazan aylarında insanları sahura kaldırmak için sokak sokak gezerek davul çalmaktadır.Peki Ramazan Davulcu maaşı ne kadar? çalışma şartları nasıldır?

ramazan-davulcu-iftar-imsak-sahur

Davulcu çoğu zaman erkektir. Bağlı bulunduğu ilçenin belediyesi her ay Ramazan davulcularına para verir bununla birlikte ayın ortasında ve sonunda bahşiş için mahalle sakinlerinin kapılarını gezerler.

(Bu uygulama, bazı yerleşim birimlerinde, rahatsızlık verdiği gerekçesiyle için yasaklamıştır.)

Ramazan ayı ile bir bütün haline gelen Ramazan Davulcuları sahur vaktinde davul çalarak ve maniler söyleyerek sokakları gezerler.Görev yeri olan mahalleler de vatandaşların sahuru kaçırmaması için birden çok kez geçerler.

Ramazan Davulcu su olmak isteyen insanlar bir hayli fazladır.Kazandıkları parayı duyanlar hayret ederek ramazan davulcusu olmak için başvuru yapmaktadırlar.Peki ramazan davulcusu nasıl olunur?

Ramazan Davulcusu Nasıl Olunur?

Ramazan Davulcuları belediyeye bağlı olarak çalışmaktadırlar.Fakat belediyeye başvuru yapmadan önce mahalle muhtarından uygunluk belgesi alınmalıdır. Bu belgeyi aldıktan sonra ikametgah, sabıka kaydı, nüfus cüzdanı fotokopisi ve 2 adet fotoğraf ile birlikte belediyeye başvuru yapılır.Seçilmeniz durumunda bir belge verilir ve görev yapacağınız mahalle belli olur.

Ramazan aylarında belgesiz, sahte davulcular sizden bahşiş toplamaya gelebilir.Kapınıza gelen davulcunun belgesine bakın.Alttaki gibi olmalıdır;

Dikkat etmeniz gereken yer Belediye başkanının imzası ve “2019 yılı için geçerlidir” yazması.

Ramazan Davulcusu Maaşları 2019?

Ramazan Davulcuları ayda iki kere bahşiş toplamaya çıkarlar.Ayın ortasında ve sonunda bahşiş için kapınızı çalar. Ortalama bir Ramazan Davulcusunun geliri 6-10 bin TL arasında değişmektedir.

Peki Ramazan Davulcuları Belediyeden maaş alıyor mu? Hayır tek geliri bahşilerdir.