Muhasebeci Maaşları 2019 Ne Kadar?

Muhasebeciler ne kadar kazanıyor?
Muhasebeciler ne kadar kazanıyor?

Muhasebeci kurumlarda ve firmalarda mali işler ile uğraşan uzmanlara denir. Kurum ve firmaların tüm parasal işleri muhasebecinin elinden geçmektedir.Bu parasal işlerin aktarımı, taşınması, transferi, kayıt altında tutulmasını sağlar.Peki insanların merak ettiği Muhasebeci maaşları ? mühasebeci aylık ücreti ? gibi soruların cevapları nedir?

Muhasebecilerin işleri bir hayli karmaşık ve zordur.Özel sektörlerde veya kamu kuruluşlarında mali işlerle uğraşan muhasebeciler genel olarak gelir-gider takibi, raporlanması işlerini yaparlar.

Muhasebeci Çalışma Saatleri

Muhasebeciler işleri gereği kurumların en kritik noktalarında bulunur.Ufak bir hesaplama hatası bile kurumlarına ciddi hasarlar verebilir.Bu hasar sonucunda işinden olabilme ihtimali vardır.Bu dezavantajların yanında birçok avantajları vardır.Örneğin bir muhasebecinin kendine ait odası vardır.Çoğu muhasebecinin yetkisi genel müdürlerle aynıdır.Hem yoğun tempo ve riskli bir iş yapmalarının yanında yüksek yetkili ve rahat bir ortamda çalışmaktadırlar.Bu avantaj ve dezavantajları bulunan Muhasebecilerin maaşı ne kadar?

Muhasebeci Maaşları 2019?

Bu soruya cevap bulmak bir hayli zordur.Çünkü 3 tip muhasebecı vardır;

  • Özel Sektörde Çalışan Muhasebeciler,
  • Kamu Kurumlarında Çalışan Muhasebeciler,
  • Kendi Bürosunda Çalışan Muhasebeciler.

Bu sebeple Muhasebeci Maaşları 2019 hesaplanması zordur.Fakat sizin için ortalama Muhasebeci Maaşlarına göz atacağız.

Özel Sektör Muhasebecisi; Yeni başlayan muhasebeciler maaşı ortalama 2.500 – 2.700 TL arasındadır.Firmada deneyim kazandıkca ortalama maaşları 5.000 TL ye kadar yükselmektedir.

Kamu Muhasebecileri; Enflasyon farkı, toplu sözleşme zammı, aile yardımı, çocuk yardımı gibi ödenekler eklendiğinde ortalama maaşları 3.000 – 3.500 TL olmaktadır.

Serbest Muhasebeciler; Gelirle net olmamakla beraber ortalama 5.000 – 25.000 TL arasında kazanıldıkları düşünülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir