Aile Hekimi Maaşları 2019 Ne Kadar?

Aile Hekimi maaşları 2019 ne kadar?
Aile Hekimi maaşları 2019 ne kadar?

Dünyada ki bütün ülkelerde sağlık sektörüne büyük yatırımlar ve harcamalar yapılmaktadır.Ülkeler ve yönetimler sağlığa yatırım yaparak vatandaşlarını güvende ve sağlıklı tutmayı sağlamaktadır. Ülkemiz de sağlık sektöründe önemli adımlar atmayı başarmıştır.Aile Hekimi nedir ? Ailehekimi maaşı ne kadar ? Ne iş yapar ? çalışma şartları nedir? çalışma saatleri nasıldır? Gibi soruların cevapları ve detayları yazımız dadır.;

AileHekimi nedir?

2000 li yılların başında hayata geçirilen Aile Hekimi sistemi şöyle işlemektedir.Bir hastanede bulunan hizmet ve donanım aile hekimlerin de de bulunmaktadır.7 den 70 e genç, yaşlı demeden her vatandaş Aile Hekiminde muayene olabilmektedir.Her vatandaşın ikamet ettiği mahallede AileHekimi vardır.Herhangi sağlık sorununda yardımcı olmaktadır.Peki herkesin merak ettiği AileHekimi Maaşları ne kadardır?

Aile Hekimi Maaşları

Aile Hekimi maaşları hasta sayısı, görev yapılan bölge ve nüfusuna göre değişmektedir.Ortala 5.500 – 6.000 TL arasında maaş almaktadır.Sözleşmeli AileHekimleri ise baktığı hasta sayısına göre ücret almaktadır.Bakılan her bin hasta için 1.500 TL ekstra ücret alınır.Sözleşmeli AileHekimi ise her bin hasta için 2.000 TL ekstra ücret almaktadır.Ayrıca bin kişiden fazla hasta kaydı olursa her kayıt için 1 TL ekstra ücret alınmaktadır.

Ayrıca Aile Hekimlerinin görev yaptığı hekimliğin tüm giderleri Aile Hekiminin maaşına eklenmektedir.Bunlar elektrik, su, internet, doğalgaz giderleridir.

Aile Hekimi Maaşları 2019 Ne Kadar?” için 3 yorum

 • 14/04/2019 tarihinde, saat 09:58
  Permalink

  Aile hekimliğinde performans sistemi iyi olmuş bakılan hasta başı ödeme yapılması doktorların yerinde daha fazla durmasını ve daha hızlı çalışmasını sağlayacak yoğunluk azalacaktır

  Yanıtla
 • 18/04/2019 tarihinde, saat 23:06
  Permalink

  .Umarım aile hekimleri aldığı maaşın hakkını veriyorlardır bana bir hayırları dokunmadı ama umarım dokununlar vardır.

  Yanıtla
 • 16/05/2019 tarihinde, saat 18:38
  Permalink

  Doktora az bence ama aile hekimlerinin işi de hastanedekilere göre daha hafif. O yüzden alınan maaş normal. Allah bereket versin.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: