Acil Tıp Teknisyeni (ATT) Maaşları 2019

Acil tıp teknisyeni maaşları ne kadar?
Acil tıp teknisyeni maaşları ne kadar?

Son zamanlar da liselerin Sağlık bölümleri çoğaltıldığı için birçok lise mezunu genç Acil tıp teknisyeni (ATT) olmak için koşturuyor.Sağlık sektöründe çok önemli ve kritik noktada bulunmaktadırlar.Ambulanslarda çalışan ATT personeli hastalara ilk müdahaleyi yaparlar.

Sağlık liselerinin devreye girmesiyle günümüzdeki en popüler mesleklerden biri haline gelmiştir.Bugün Att lerin maaşı ne kadar? acil tıp teknisyeni nasıl olunur? çalışma şartları nelerdir? gibi sorulara yanıt arayacağız.

Acil Tıp Teknisyeni (ATT) Nedir?

Acil Tıp Teknisyeni Ambulanslarda görev yapmaktadır.Hastalara olay yerinde ve ambulansta ilk müdahaleyi yapmaktadırlar. Acil Tıp Teknisyeni çok zorlu şartlarda görev yapar.Kaza, Deprem, Rahatsızlık, Sel, Yangın, Kalp Krizi vs durumlarda kritik olan ilk müdahaleyi yaparlar. Att’nin ne iş yaptığını ne kadar maaş aldığını ülkemizde merak edenler bir hayli yüksek.Yazımızda meraklarınızı gidermeye çalışacağız.

Acil Tıp Teknisyeni Görevi Nedir?

Acil Tıp Teknisyeni yaralı ve hastalara ambulansta ilk müdahaleyi yaparlar.Hastaları hastaneye ulaşana kadar sağlık kontrollerini, müdahale gerekiyorsa ilk yardımı yaparlar. Acil Tıp Teknisyeni personeli her şartta ve koşulda görev yapabilirler.Peki bu şartlarda çalışan Acil Tıp Teknisyeni personeli maaşları ne kadardır?

Acil Tıp Teknisyeni (ATT) Maaşları Ne Kadar?

Kamu da çalışan Acil Tıp Teknisyenleri 2019 yılında ortalama 4.000 TL maaş almaktadırlar.Ayrıca aile yardımı, cocuk yardımı gibi yardımlar ile maaşları daha da artmaktadır.

Acil Tıp Teknisyeni (ATT) Maaşları 2019” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: